۱۴۰۰ تن مواد غذایی دیر به قطر ارسال شد

[ad_1]

سرپرست گمرک بندردیر گفت: در سه ماه نخست سال جاری، مواد غذایی در قالب میوه و تره بار به وزن یکهزار و ۴۰۰ تن از این بندر به مقصد قطر ارسال شد.   پایگاه خبری دریا،لبرز کشاورزی گفت: این محموله ها شامل کدو، هویج ، هندوانه، خربزه، سیب زمینی، کاهو، کلم ، یونجه و گوجه فرنگی با شناورهای متعلق به تجار بومی این شهرستان به ارزش ۴۰۵ هزاردلار در چند مرحله به مقصد قطر صادر شده است.
وی در ارتباط با فعالیت های دیگر این گمرک بیان کرد: همچنین این گمرک به عنوان مرز خروج کالا فعالیت خوبی داشته است طوری که در ماه جاری ۵۰ پالت فلزی آینه و شیشه به وزن ۶۰۸ تن و ۴۰۰ کیلو با یک کشتی ۱۵۰۰ تنی به مقصد کشور قطر ارسال کرده است.
سرپرست گمرک بندر دیر اظهارداشت: برقراری مبادلات تجاری میان این بندر و کشور قطر در رونق اقتصاد منطقه موثر و حرکتی برای حضور و فعالیت هرچه بهتر و بیشتر تجار و بازرگانان در این بندر خواهد شد.
سرپرست گمرک بندر دیر ادامه داد: گمرک این بندر آمادگی کامل دارد که به صورت شبانه روزی تشریفات گمرکی صادرات را درکمترین زمان ممکن انجام دهد.
وی با اشاره به فعالیت ۱۷۶ شناور باری در این بندرگفت: با ارتقای سطح زیرساخت ها در این بندر، صادرات می تواند به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.
درپی قطع رابطه و تحریم و بستن مرزهای هوایی، دریایی و زمینی کشورهای عربستان سعودی، بحرین، مصر، امارات عربی و برخی دیگر از کشورها علیه قطر، جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای این کشور اعلام آمادگی کرده است.
بندردیر(dayyer) در ۲۰۰کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارد و نزدیکی این بندر به کشور قطر از مهم ترین مزایا در این زمینه است./lمطاف۲۴

Print Friendly

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *